hakkında

Sahne ve gösteri sanatları alanında performanslar yapan bağımsız bir tiyatrodur. 15 eylül 2010’da İstiklal Caddesi Olivia Han’da Sami Berat Marçalı ve Eyüp Emre Uçaray tarafından sıfırnoktaiki ve seyircilerinin desteğiyle kurulmuştur.

Festivallere, konserlere, okuma tiyatrolarına, söyleşilere, dinletilere ve performanslara ev sahipliği yapan ikincikat, 20 Ekim 2013’ten bu yana hiç sezon kapatmadan Karaköy’de seyirciyle buluşmaya devam ediyor. ikincikat’ın kafesi ikincikat loft, bağımsız filmlerin, performansların ve tek kişilik komedi gösterilerinin sergilendiği ikincikat stüdyo, konuk ekipleri ağırladığı ve kendi prodüksiyonlarını sahnelediği ikincikat sahne ile Karaköy’de sizleri bekliyor.

2017’de ikincikat‘ın ortakları arasına katılan Fehmi Besler ve Elit Andaç Çam ile çalışmalarına devam eden Heves Duygu Tüzün ve Eyüp Emre Uçaray sanat yönetmenliği görevini halen sürdürüyor.

ikincikat; sahnede, yeniyi, günceli arar. Özgün hikayeleri ve o hikayelerdeki karakterlerin varoluş serüvenlerini, tüm çarpıcılığıla seyirci ile paylaşmayı hedefler. Yerli yazıma dahil bir repertuvar oluşturmayı, seyircinin tiyatro algısını zenginleştirmeyi ve sektörün oluşumunda önemli bir rol almayı amaçlar.