PERDESİZ SAHNELER – Belgesel Gösterimi

10 TL | Tiyatro Emekçilerine ve Öğrencilerine Ücretsizdir..

ikincikat SAHNE
Perdesiz Sahneler, alternatif-bağımsız sahne sanatlarının geçmişi ve bugünü hakkında bir belgesel film projesidir.
Film, bir yönden Türkiye’nin 30 yıllık yakın tarihine tiyatro sahnesinden bağımsız bakarken, diğer yandan da tiyatro sanatında yaşanan sorunları, yeni stillerin sanatsal arka planını ve yeni sahne yapısını anlatıyor.
Film, alternatif tiyatro hareketinin yeni kuşağının izlerini, 12 Eylül darbesi zamanlarından itibaren ortaya çıkan kumpanya ve tiyatro grupları üzerinden takip ederek günümüzdeki çok sayıdaki tiyatro grubunu mercek altına alıyor. Bu sanatsal hareketin arka planında yaşananları hem ana akım tarafındaki hem de alternatif kanattaki tanıkları ile anlatıyor.
Filmde, bağımsız tiyatro alanındaki önemli 30 grup-sahne, 67 sanatçı ve akademisyene yer verildi. Bu isimlerden bazıları şunlar:
Şahika Tekand, Mahir Günşiray, Dikmen Gürün, Nihal Koldaş, Kerem Kurdoğlu, Merih Tangün, Beliz Güçbilmez, Yiğit Sertdemir, Engin Alkan, Sevinç Erbulak, Emre Koyuncuoğlu, Selen Korad Birkiye, Özlem Hemiş, Yeşim Özsoy, Türel Ezici, Mert Fırat, Gülhan Kadim, Çıplak Ayaklar Kumpanyası, Moda Sahnesi, Emek Sahnesi, Tiyatro Hal, Mekan Artı, İkinci Kat, Tiyatro Tatavla, D22, Merve Engin, Sevil Akı, Semaver Kumpanya, Şermola Performans-Destar Tiyatro, Gnlev, İstanbul İmpro, Seyyar Sahne, Altkat Sanat, Tiyatro Yanetki, Karakutu…
Kamera & Teknik
Hakan Dursun
Sanat Yönetmeni
Hakan Dursun
Kast Direktörü
Hakan Dursun
Görüntü Yönetmeni
Hakan Dursun
Beste
Erdem Helvacıoğlu
Yönetmen
Hakan Dursun
Editör
Hakan Dursun
Mekan
Hakan Dursun
Müzik
Şirin Pancaroğlu
Yapımcı
Hakan Dursun
Yapım Tasarımcısı
Hakan Dursun
Ses
Umut Şenyol & Erdem Karaman
Ulaşım
Hakan Dursun
Teşekkür
Nurdoğan Işık, Can Kızılöz, Şirin Pancaroğlu, Erdem Helvacıoğlu, Umut Şenyol, Sevinç Erbulak, Dilek İçinsel, Hasan Saltık, Suat Sarıbağ, Nihan H. Şerbetçi, Simge Büyükedes, İklim Tamkan, Kerem Kurdoğlu, Leman Yılmaz, Barış Perker, Turgay Erdener, Ömer Gemici, Ayşe Draz
Yazan
Hakan Dursun
Afiş Tasarımı
Kerem Gültekin
Burak Gürses
Yapımcı Şirket
Nar Films