konuk / MEKAN ARTI – 80’lerde lubunya olmak

tam 50 TL | öğrenci 30 TL

ikincikat LOFT

Mekan Artı yine farklı bir sahneleme ile seyircisini 1980’lerde bir pavyona davet ediyor ve trans bireylerin hayatlarına ortak ediyor!

“80’lerde Lubunya Olmak” en genci bugün 50 yaşında olan dört Trans birey bize Türkiye’de Lubunya olmanın genel ve özel tarihini anlatıyorlar.

Oyunda deneyimlerini paylaşan dört trans birey bize kendi hikayelerini anlatıyorlar ve parklarda, üçüncü sınıf otellerde, randevuevlerinde, gece kulüplerinde, Pürtelaş’ta, Bayram Sokak’ta, Dolapdere’de, sokaklarda, karakollarda, kışlalarda yaşamak için direnen, hayata delicesine tutunan ve çoğu zaman birbirlerinden başka sarılacak kimsesi olmayan Lubunya bireylerin gözünden bu ülkenin korkunç bir döneminin korkunç hikayesini gözler önüne seriyorlar.

İzmir’de faaliyet gösteren Siyah Pembe Üçgen Derneği’nin 2012 yılında yayınladığı aynı adlı kitaptan uyarlanan oyun Ufuk Tan Altunkaya tarafından sahneye uyarlandı. Tamamen, gerçekleştirilen söyleşilerden oluşan metinde, hiç bir değişikliğe gidilmeden, trans bireylerin kendi kelimeleri ile sahne uyarlaması gerçekleştirildi.

OYUN SÜRESİ
70 dk

Metin

Siyah Pembe Üçgen Derneği İzmir

Uyarlama/Yönetim

Ufuk Tan Altunkaya

Proje Koordinasyon

Didem Kaplan

Proje Danışmanı

Ozan Ünlükoç

Proje Asistanı

Ömer Kaan Aydın

Tema Müzik

Emre Akad 

Oyuncular

Ayşe Gülerman

Burcu Şeyben

Elit Çam

Neşem Akhan / İnci Nur Taşdemir