Yükleniyor Etkinlikler

« All Etkinlikler

  • Bu event geçti

Yedinci Kıta / Her Yerden Çok Uzakta

8 Haziran @ 20:30 - 21:30

Yönetmenliğini Nil Delal Şahin’in yaptığı hareket tiyatrosu projesi “Her Yerden Çok Uzakta” 8 Haziran’da Karaköy ikincikat ‘ta.

Semaver Kumpanya ‘nın atölyesinde bir araya gelen ve Yedinci Kıta ‘nın çekirdek kadrosunu oluşturan ekip, “Her Yerden Çok Uzakta” isimli projede, kendilerine sordukları sorulardan yola çıkarak; bellek, rutin, alışkanlık, aidiyet eksikliği, kelimelerin oluşturduğu refleks imajların kısırlığı, insanın ötekiyle buluşma biçimleri, boşluğa izin vermek ve adaptasyon gibi konuları irdeliyor. Kendilerinde yer etmiş kitaplara, filmlere, imajlara hep birlikte yeniden bakarak bireysel olanın evrensel boyutunu araştırıyor. Bir başkasına değmek/dokunmak, bir araya gelmek adına alternatif çözümler üretmeye çalışıyor.

“Her Yerden Çok Uzakta” bu odaklardan çıkışla oluşan bazı hareket dizgelerinin bir araya getirilmesiyle oluşturuldu.

“Ötede, çok ötede bir araya geleceğiz. Yaz tohumları, kuruyup sallanan binlerce kafa misali düşüyor yere. Dönüşümleriniz üzerinden tanımasaydım sizi, anlayabilmem mümkün olabilir miydi? En büyük ve en bilge olan ne varsa insanları ilgilendirir hâla. Neden güneş altında ayakta durmuş ağaç gibi gölgesini yansıtırken görmüyoruz insanları? Niçin ağaç gövdesinden sızan ışığı yaymıyorlar?” H.D. Thoreau

 

yöneten

Nil Delâl Şahin

oyuncular

Ece Gül

Gökçe Dizman

Kezban Tüfekçi

Nazime Aydın

ışık tasarım

Kadir Çelik

kostüm tasarım

Nazime Aydın

afis- tasarım

Çiğdem Öztürk

müzik/ses

Bahadır Güven

video tasarım

Tutku Efe

fotoğraflar

Şener Buga

Fatih Aydın

 

Detaylar

Tarih:
8 Haziran
Saat:
20:30 - 21:30
Etkinlik Category:

Organizatör

Yedinci Kıta

Mekan

ikincikat sahne
Demirci Fettah Çıkmazı No:2 Beyoğlu
İstanbul, Türkiye
+ Google Haritalar
Telefon:
00 90 5454624528